Yazıyı büyült

Mevcut boyut: 100%

1453 Osmanlı Kafe'lerine Teşekkür Etkinliği

Bilindiği gibi, derneğimiz, 2017 yılının sonunda “Her Yerde Braille” kampanyasını başlatmıştı. Bu kapsamda da çeşitli illerde standlar ve Braille üzerine söyleşiler düzenlemişti.
Öte yandan kampanyamızdan çeşitli mecralar aracılığıyla haberdar olan kurum ve kuruluşlar ise desteklerini iletmişlerdi. Son olarak bu kurum ve kuruluşlardan 1453 Osmanlı ailesi de kampanyamıza destek amacıyla, mevcuttaki tüm işletmelerinde Braille menü bulundurma kararı almıştı. Biz de Eğitimde Görme Engelliler Derneği olarak, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen ve STGM Derneği Tarafından yürütülen Birlikte programı kapsamında İzmir temsilciliğimiz aracılığıyla 23 Şubat 2019 tarihinde 1453 Osmanlı ailesine kampanyamıza verdikleri destekten dolayı bir teşekkür programı düzenledik. Kordon şubesinde gerçekleştirdiğimiz programa 40’a yakın katılımcının yanı sıra, Eğitimde Görme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Gümüş, İzmir Temsilcisi Ali Köse, Engelli Yaşam Çözümleri Danışmanlığı adına Ali Aydoğmuş ve 1453 Osmanlı ailesi adına iletişim sorumlusu Dilfuruz Ceviz da katıldı.
BRAİLLE YAZI HER ALANDA OLMALI
Eğitimde Görme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Gümüş, yaptığı açıklamada, Braille yazının görme engelliler için çok önemli olduğunu vurgulayarak “Umarım bu tür teşekkür programlarını daha başka kurumlara, daha fazla düzenleriz. Bu projenin bir sonu yok. Bizler, nerede Braille gönüllüsü kişi, kurum ve kuruluş varsa ulaşmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
DESTEKTEN ÖTE ZORUNLULUK VE SORUMLULUK
1453 Osmanlı İletişim Sorumlusu Dilfuruz Ceviz ise, bu projenin pamuklara sarılası ve çok önemli bir proje olduğunu belirterek “Bizler, Eğitimde Görme Engelliler Derneğinin bu projesine destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. İşletmelerimizde Braille menülerimizin yanısıra, personellerimiz de engellilik konusunda eğitimler aldı. Bir görme engelli, işletmelerimizin tamamında bağımsız bir şekilde kendi yiyeceğini, içeceğini seçip bu mutluluğu yaşayabilir. Biz bu menüleri bir sorumluluk olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.
DAHA ÇOK PROGRAMA VESİLE OLMAK İSTİYORUZ
Engelli Yaşam Çözümleri Danışmanlığı adına söz alan Ali Aydoğmuş, Dilfuruz Hanım bize işletmelerinde böyle bir uygulama başlatmak istediklerini belirtti. Biz de erişilebilirlik adına beraber çalıştığımız Eğitimde Görme Engelliler Derneği’nin kampanyasını anlatınca 1453 Osmanlı ailesi olarak bu kampanyaya destek olmak istediklerini söylediler. Böylece bu teşekkür programı ortaya çıktı. Dilerim böyle programlara daha çok vesile oluruz.” Diye konuştu.
İLK ETKİNLİĞİMİZ AMA SON OLMAYACAK
Eğitimde Görme Engelliler Derneği İzmir Temsilcisi Ali Köse de İzmir’de 1 buçuk yıldır bulunduğunu ve Eğitimde Görme Engelliler Derneği’nin İzmir’deki etkinliklerini arttırmak istediğini ifade ederek “Her Yerde Braille adına ilk etkinliğimiz oldu. Katılan engelli engelsiz tüm katılımcılara teşekkür ederim. Braille’in İzmir’de daha da yaygınlaşması adına üzerime düşenin fazlasını yapmak istiyorum.” dedi.
Programın sonunda Üzerinde hem Braille hem de Latin alfabeyle “Derneğimizce başlatılan “Her Yerde Braille” kampanyasına, 1453 Osmanlı olarak tüm şubelerinizle verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz.” Yazan teşekkür belgesi de takdim edildi.

Video: 
İçerik türü: 

Yeni yorum ekle